Welke toetsgekte? Over de zin van, en de onzin rond, het gebruik van toetsen in het primair onderwijs in Nederland
Door: Sluijter, C. | 01-06-2015 In hoofdstuk 12 lees je over een bijdrage van Cito over de zin van het toetsen in het primair onderwijs.Sinds 2015 is het schooladvies doorslaggevend over het te volgen voortgezet onderwijs. De uitslag van de eindtoets mag alleen voor wijzigingen van het advies ten voordele van de leerling worden ingezet.
Toetsen zijn meer dan momentopnamen. Ze kunnen de kwaliteit van beslissingen over leerlingen verbeteren en daarmee een aanvulling leveren op subjectieve oordelen. Toetsen maken een snelle beslissing over grotere groepen personen mogelijk. Toetsen leveren data voor wetenschappelijk onderzoek.
Ga naar het boek
Kunnen we je helpen?
Stel je vraag via onze kanalen of kijk in de veelgestelde vragen.
Voor scholen: Vergeet niet om het brinnummer bij de hand te hebben en/of in de mail te vermelden, zodat we jouw vraag sneller kunnen behandelen!