Direct naar inhoud

Hoe robuust is de procedure van de N-term?

Door: Van der Molen, P. | 28-03-2019 Uit de brief aan minister Slob 'Aanbieding bevindingen ontwikkeling examenresultaten VO n.a.v. motie Van Meenen'.

Op pagina 4 staat het antwoord op de vraag Hoe robuust is de procedure van de N-term? Op basis van de informatie uit de normhandhavingsonderzoeken, de afnamegegevens van de examenleerlingen en de Regeling omzetten scores in cijfers wordt de zogeheten N-term bepaald. De commissie constateert dat er over de tijd geen grote verschillen zijn tussen de technische N-termen voor de examennormering. Dat betekent dat het goed lukt om de examens op een vergelijkbaar moeilijkheidsniveau te houden en dat examenprestaties niet kunstmatig opgehoogd zijn door middel van de technische N-term.

Lees de brief aan drs. Slob
Medewerker aan telefoon

Kunnen we je helpen?

Stel je vraag via onze kanalen of kijk in de veelgestelde vragen.
Voor scholen: Vergeet niet om het brinnummer bij de hand te hebben en/of in de mail te vermelden, zodat we jouw vraag sneller kunnen behandelen!

Bereikbaar Ma t/m vr 08.30 tot 15.00 uur
Bellen (026) 352 11 11
E-mail klantenservice@cito.nl

Zoeken