Direct naar inhoud
CitoLab - illustratie vergrootglas

Syllabus zoekt toets

Een belangrijke functie van toetsen is vaststellen of leerdoelen zijn behaald. Het is daarom belangrijk dat de toetsinhoud goed aansluit bij de leerdoelen in een leerplan of syllabus. Ook de juiste verdeling van de inhoud en vraagvormen zijn van belang. Het blijft echter een tijdrovende en ingewikkelde taak om het toetsontwerp goed in balans te brengen. In dit project ontwikkelen we een prototype waarmee gebruikers met de hulp van AI kunnen controleren of de toets voldoende dekt wat in de leerdoelen staat en of de verdeling van de inhoud en vraagvormen optimaal is. Dit prototype wordt bruikbaar voor bestaande toetsen, maar ook bij de ontwikkeling van nieuwe toetsen.

Bekijk ook innovatiethema De klas van morgen
Medewerker aan telefoon

Kunnen we je helpen?

Je kan bij CitoLab terecht voor onderwijskundige- en psychometrische vraagstukken en voor innovatieve prototypes rondom toetsing. Stel je vraag via ons contactformulier of mail direct naar citolab@cito.nl. Blijf op de hoogte via onze CitoLab LinkedIn

Heb je een vraag over Leerling in beeld, de doorstroomtoetsen of de Centrale Toetsen en Examens? Stuur een mail naar klantenservice@cito.nl of bel (026) 352 11 11.

Bereikbaar Ma t/m vr 08.30 tot 15.00 uur
Bellen (026) 352 11 11
E-mail citolab@cito.nl

Zoeken